ДП „Пристанищна инфраструктура“ ще изгради модерно пристанище за пътнически кораби и яхтена марина на остров „Св.св. Кирик и Юлита“ край Созопол. Това обяви на брифинг в Министерския съвет вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов. С решение на правителството от днес част от острова се прехвърля за управление от Министерството на културата към ДП „Пристанищна инфраструктура“.

Повече товари, повече приходи и повече инвестиции. Това е нашата политика по отношение на пристанище Варна. Тя може да бъде реализирана само с по-добро управление. Варненският порт се нуждае от стратегически партньор, който да го развие като регионален хъб по протежението на Транскаспийския коридор.