ДП „Пристанищна инфраструктура“ ще изгради модерно пристанище за пътнически кораби и яхтена марина на остров „Св.св. Кирик и Юлита“ край Созопол. Това обяви на брифинг в Министерския съвет вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов. С решение на правителството от днес част от острова се прехвърля за управление от Министерството на културата към ДП „Пристанищна инфраструктура“.

Стъпките за откриване на директна въздушна линия между София и Подгорица бяха обсъдени на среща в София между вицепремиера и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов, министрите на туризма на двете държави Мирослав Боршош и Симонида Кордич и министъра на транспорта на Черна гора Мая Вукичевич.